skierowanej do młodzieży szkolnej a obejmującej zagadnienia związane z edukacją historyczną młodego pokolenia,  szczególnie obejmującą okres II wojny światowej i okres powojenny, zorganizowana została w dniach 2 – 3 .04.2016r. wycieczka patriotyczna do Warszawy. Kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z Katowic oraz Bielska-Białej , działacze tegoż Stowarzyszenia wraz z harcerzami Hufca ZHR Podbeskidzie im. Armii Krajowej  w Bielsku-Białej oraz młodzieżą gimnazjalną i licealną z Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic oraz Łodygowic zwiedzili Muzeum Katyńskie, Powązki Wojskowe oraz Powązki Stare, Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę Warszawską, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Kryptę Zasłużonych  Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

17 września 2015r. otwarto w nowej siedzibie Muzeum Katyńskie. Tym samym, Muzeum Katyńskie dołączyło do znaczących muzeów w Polsce, pokazujących historię narodu polskiego i jego walkę o niepodległość.
Muzeum Katyńskie znajduje się na terenie Cytadeli Warszawskiej

Epitafium Katyńskie - praca artysty rzeźbiarza Zbigniewa Mikielewicza zawierająca imiona i nazwiska ofiar zbrodni katyńskiej

Wejście do Cytadeli Warszawskiej na terenie której znajduje się Muzeum Katyńskie

Na Powązkach Wojskowych ...