w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość przywrócenia pamięci żołnierzom walczącym w obronie Węgierskiej Górki we wrześniu 1939 roku, którzy spoczywają na tym cmentarzu.

Tego dnia hołd bohaterom września 1939 roku oddali przedstawiciele służb mundurowych: Wojska Polskiego, Policji i Straży Miejskiej, kombatantów, Stowarzyszenia Dom Polski i harcerzy. Wartę honorową wystawili żołnierze 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Władze Urzędu Miejskiego reprezentował zastępca prezydenta Adam Ruśniak, przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz radni: Andrzej Gacek, Konrad Łoś i Piotr Ryszka. Zebrani złożyli wiązanki kwiatów.

Z ramienia Fundacji Wiarus kwiaty złożył mec Andrzej Sikora.

Foto i relacja : Stanisław Biłka